ACCESS BARS ile öğrencilerde özgürlük

ÖĞRENCİLERİMİZ İÇİN ACCESS BARS

Öğrencilik yaşamımız en temel önyargılarımızı ve yaşadığımız anlık kesitlerde aldığımız kararlarımızı biriktirdiğimiz ve tüm hayatımızı bu kararlara göre şekillendirdiğimiz bir zaman dilimidir. Günümüzde sınavlara dayalı eğitim sistemi nedeniyle, sürekli rekabet etmek zorunda kaldığımız okul arkadaşlarımız, bizi başarılı bulmayan ya da başarılı kişilerle kıyaslayan anne babamız, başarımızı taktir etmeyen ya da sen başarısızsın, yapamıyorsun gibi özgüvenimizi sarsacak yargılarda bulunan öğretmenler…

İşte tüm bu yargılar ve kararlar öğrencilerde zamanla davranış değişikliğine yol açar. Örneğin geçmişte matematik dersiyle ilgili yaşanmış olan en küçük bir başarısızlık, bir yargıyla da birleşince hayat boyu matematiği sevmeme davranışına dönüşebilir. Çekim yasası gereği başarısızlık duygusu ile yaydığı negatif düşünce enerjisi, daha büyüyerek artan başarısızlık durumlarını öğrencinin hayatına çekmeye devam eder. Böylece başarısızlık kendini kanıtlamış, öğrencinin zihnine yerleşmiş olur. Bununla birlikte sınavlarda başarısız olma kaygısı, başarısız olunca çevreden gelecek tepkilerin korkusu öğrencilerde büyük bir strese sebep olur. Tabiî ki evrensel yasa gereği insanlar korktukları ve direnç gösterdikleri durumları kendi hayatlarında tezahür ettirirler. Access Bars, bu gibi durumlardan öğrencileri kurtaracak bir yöntemdir hem de ömür boyu, yani geçici bir iyi olma hali değildir. Ayrıca Access Bars çocuklarda, yapılan uygulamayı almaya yetişkinlerden daha az dirençli oldukları için, çok daha hızlı ve başarılı sonuçlar sağlanıyor.

Access Bars ile çocuklara ve gençlere uygulama yapıldığında zihinde kalıplaşmış olan negatif duygu ve düşünceler temizlenir. Bars kaygı ve stresi aşmakta çok etkili bir uygulama yöntemi olduğundan öğrencilere sınav kaygısı, endişe, dikkat eksikliği gibi konulardan özgürleştirir. Negatif duygu ve durumlardan bağımsız olan öğrencinin aldığı puanda belirgin bir artış, daha odaklanmış bir şekilde ders çalışabilme, stres yaşamadan sınavlarına hazırlanabilme gibi olumlu davranış değişiklikleri meydana gelir.
Sınava hazırlanan çocuğu olan veliler için
Çocukları sınava hazırlayan eğitimciler için
Sınavla ilgili tüm negatiflikleri bertaraf etmeye çalışan, çocukların başarısını izleyen rehberlik öğretmenleri için

Peki neden accessbars?!
Biz büyükler onların sınava yeterince çalışıp çalışmadığına odaklanırken onlar kendi içlerinde bir çok fırtına yaşıyorlar.
Bazıları kendi gerçeklikleri, bazıları başkalarından satın alınmış korkular kaygılar olsa da sonuçta onların performansına ve başarısına etki ediyor.
Ve bu kaygılar giderilmediği takdirde çocukların çalışmaları da boşa gidiyor.
Bireysel seanslarda öyle şeyler anlatıyorlar ki sanırsınız her biri farklı bir sınava giriyor… Çünkü her bir çocuğun sınava ait bambaşka korkuları var.
Tamam sınav heyecanı iyidir hedefe kilitler… fakat iş kaygı ve korku boyutuna geldiğinde zihni ve bedeni kilitler 🙁 Sınav kaygım var
korkuyorum
ya yapamazsam
Ya kazanamazsam
Suçlarlar
Ben demiştim derler
Ellerim terliyor
Kalbim çarpıyor
Midem bulanıyor
Bayılacak gibi oluyorum
Dikkatimi veremiyorum
annemin emeği boşa giderse diye üzülüyorum(kendisine değil annesine!!) babama mahcup olurum diye korkuyorum
iyi puan almazsam dalga geçerler
Öğretmenim kızar/üzülür
Hayalleri yıkılır ( kendi hayalleri değil !!!)
Üniversiteyi kazanamazsam hayatım biter… gibi bireysel seanslarda çocukların anlattığı onlarca korkudan birisi sizin çocuğunuzda ya da öğrencilerinizde varsa …
Seanslarda bolbol uygulama yapacağız  siz de öğrendiğiniz bu uygulamayı evde, okulda, odada, mutfakta, parkta, bahçede her nerede ihtiyaç duyarsa(nız) çocuğunuza okul hayatı boyunca uygulayabilir ve ona destek olabilirsiniz.

Katılmak isteyenler mesaj atabilir..e-mail:reikimasterteacher3b@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir