Reiki uykusu

Bazen kendi kendini tedavi sırasında ya da başka birinden Reiki alırken, Reiki uykusu uyuruz. Bu, kısa süreli derin bir uyku gibidir. Normal bilinç yüzeyimizi aşarız ve bilincin daha derin bir düzeyine ulaşırız. Bu durum ancak birkaç dakika sürer, ama son derece rahatlamış ve normal farkındalığımızı aşmış olduğumuz için kendimizi saatler boyu uyumuş gibi hissederiz. Bazen de bunun tam tersi olur ve bir saatlik bir kendi kendini tedavi süreci, ancak birkaç dakikalık bir tedaviymiş gibi etki eder! Reiki uykusundan uyandığımızda, güzel bir gece uykusu uyumuş gibi kendimizi tümüyle rahatlamış hissederiz.
Bu deneyimler, ölçülü zamanın göründüğü gibi bir kesinliğinin olmadığını ve zihnin zaman ve mekanın sınırlarının dışına taştığını kanıtlar. Gerçekten de zihin özünde zamansız ve sınırsızdır. Bazı Budist metinlerinde bilincin ya da zihnin gerçek doğası, sonsuz aydınlık bir gökyüzü ya da saf, tam, kutsal bilgi gibi duruluk ve farkındalıkla tanımlanır. Bu hiçbir sınır ya da tanım olmadan “sadece olmak”tır.
Sağlıklı olmak için her gece derin bir uyku uyumamız gerekir. Derin bir uykunun yararlarını görmeden önce saatlerce normal uyku uyuruz. Derin uyku ve Reiki uykusu son derece şifalıdır. Yüzey bilincimizin kaynağına dönmek, zihnimizin derinliklerine inmekle fiziksel ve zihinsel stresimizi boşaltırız, varlığımızın merkezindeki saf farkındalığın ve duru-aydınlık bilincin içine dalarız. Bilinçsiz Reiki uykusu derin uykuları düzenli olmayan ya da derin şifaya ihtiyacı olan kimselerde daha sık görülür.
Pek çok kişi için bilinçli olarak Reiki uykusu deneyimlemek hiç de kolay değildir. Zihnimiz yüzey seviyesinde çalıştığı için aynı anda hem derinden rahatlayacak hem de uyanık kalacak bilinç kapasitesine ya da konsantrasyon yeteneğine sahip değiliz. Bu nedenle normal farkındalık düzeyimizi aştığımızda geçici olarak bilincimizi kaybediyoruz ve Reiki uykusuna dalıyoruz. Dr. Usui, meditasyon ve bilinç ile zihin üzerine yaptığı yıllarca süren çalışmaların ardından zihninin daha derin seviyelerine bilinçli olarak inebiliyor ve bunu gösterebiliyordu.
Reiki alıştırmalarımız ilerledikçe, hem tedavilerimiz sırasında hem de gündelik yaşantımız esnasında, zihnimizin daha incelikli seviyelerinin farkında olacağız. Bu narin, bilinçli, aydınlık ve derin mutlu zihin kendiliğinden ortaya çıkacak. Bu süreci daha fazla anlamak ya da deneyimimizi geliştirmek istiyorsak, meditasyon ve uygun çalışmalar yapmanın faydası olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir