Reiki ile yaşam boyu öğrenme

Bazen Reiki çalışmalarında fazla ilerlemediğimiz duygusuna kapılırız, belki de Reiki düşündüğümüz gibi bize yardım etmiyordur. Tinsel disiplin ve kişisel ilerleme yolunda seçtiğimiz yöntem ne olursa olsun arada bir zorluklarla karşılaşabiliriz, hatta bunlar meydan okumalar ya da serüvenler biçimini bile alabilir! Olanaklar sunmayan ve engelleri olmayan hiçbir yol yürümeye değer değildir. Reiki de dahil.
Yanlış amaçlara ulaşmak için kolay bir yol arıyorsak, hayal kırıklığına uğrarız. Reiki’yi kullanarak sorunlarımızdan kaçıp saklananlayız, dış dünyayı istediğimiz gibi yönlendiremeyiz. Reiki yaşam boyu süren bir öğretidir, bir gecede gerçekleşen bir mucize değildir. Reiki’yi sabır ve bilgelikle kullanmamız gerekir. Dış sorunları değiştirmek yerine kendimiz değişmeye gönüllü değilsek, tersliklerin önüne geçemeyiz. Kendimize yardım etmek istedikçe, Reiki de bize yardım edecektir. Bazı insanlar için bu beceriler ikincil doğalarıdır sanki ve her şeyi kolayca öğrenirler. Ancak çoğumuz için bu beceriler deneyimler aracılığıyla ve uzun sürede edinilir. Reiki bize tutarlı orta yolumuzu bulmada yardım eder; bu yol halihazırdaki ve gelecekteki sınırlarımızın içinde bir yerdedir elbette, ancak sabırlı olur ve tutarlı davranırsak, Reiki’yi terslik ve aksilikleri iç mutluluğa dönüştürmek için kullanmada büyük bilgelik ve beceri kazanırız. Kendi kendini tedavi etmek son derece ilginç bir pratiktir. Ne olduğumuzu sanıyorsak, çoğundan vazgeçecek cesarete sahip olmamız, kendimize karşı açık ve dürüst olmamız ve kendimizi yeni bir ışığın altında gözden geçirmemiz gerekir. Bunu yapmak için “hafif” bir zihne ihtiyacımız vardır; esnek, uyarlanabilir, dengeli ve eski benliğimizi birlikte yaşamaya değer yeni bir bene dönüştürmeye yetkin, yaratıcı bir zihin!
Reiki süreci, insanın nazikçe kabuğunu soymasını, arınmasını, sahte ya da yanılmış farkındalığından kurtulmasını gerektirir; kişi iç karışıklığını, yanlış kimliğini üzerinden atmalı ve gerçek doğasının kademe kademe içinden çıkmasına izin vermelidir. Zaman geçtikçe her anlamda daha açık, daha güçlü ve daha sağlıklı varlıklar olacağız. Ayrıca insanın kendi kişisel gelişim sürecinden tat alması da çok önemlidir. Güçlendiğimizi gördükçe, Reiki ile birlikte uyum ve ortaklık içinde ortak bir amaca doğru ilerlememiz kolaylaşacak. Bu kendi yolumuzu, bu yolun nereye doğru gittiğini anlamamızı kolaylaştıracak. İnsanlık evrimindeki bu ikinci adımı atmak isteyenler için bekleyen sonsuz ve olağanüstü olasılıklar var.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir