Holistik Cilt Bakımı Nedir?

Holistik cilt bakımı her gün biraz daha popülerleşen bir cilt bakımı ve tedavi yöntemi. Sıradan cilt bakımlarından farkı ise hem ruha hem de fiziğe hitap ediyor olması.Holistik bakımının ilk aşaması kendinizi ruhen iyi ve pozitif hissetmenizdir.

Holistik Cilt Bakımı Nedir?

Holizm felsefi akımından beslenen bir cilt bakımıdır. İnsanın karşılaştığı tüm hastalık ve sorunların aslında bilinçaltında var olduğu ve bunun zamanla dışarı çıktığını savunur. İnsanın ruhu, zihni ve bedeni sağlık durumunu ve insanı etkileyen en önemli faktördür. Holistik bakış açısı da insanın ruhunu ve zihnini değiştirmeden fiziğini de değiştiremeyeceğini ön görür. Bu terapiler ile insan zihnini meşgul eden olumsuz duygu ve düşünceler uzaklaştırılmak amaçlanır.

Holistik Cilt Bakımı Nedir?

Daha iyi açıklamak için şunu söyleyebiliriz ki; Sürekli olumsuz duygu ve düşünleri barındıran bir kişi aynaya baktığında da kendini güzel ve sağlıklı hissetmesi mümkün değildir. Pozitif bakış açısı ile kendimize yaklaşmak her zaman başarımızı arttıracak ve sahip olduğumuz gücü farkına varmamızı sağlayacaktır.
Terapistler ve enerji uzmanları ilk olarak kişinin kendini iyi hissetmesini iç güzelliğini farkına varmasını ve kendine güveninin artmasına yardımcı oluyorlar. İyi ve pozitif hisseden bir ruhun olumlu ve pozitif enerjisi de bakım veya tedavinin etkisini daha çabuk göstermesini sağlıyor.
Arınmış ve sağlıklı bir zihin ve ruh sizin ve cildinizin güzelleşmesini sağlayacaktır. Zihinden olumsuz duygu ve düşünceler tamamen atılıyor.Artık sahip olduğunuz dingin ruh ve rahat bir zihin.Bu sırada sizde arınmış ruhunuzun farkında olarak hem ruhsal hem fiziksel bir yenilenme aşamasından geçiyorsunuz.
Holistik Cilt Bakımı Nedir?
Felsefenin bütünsellik kavramından beslenen bu cilt bakımı artık tıp dünyasına da yavaş yavaş girmiş durumda. Hastalıkların iyileştirilmesinde önce dingin bir ruh elde edilmesini sağlayan doktorlar hastalığın sebeplerine kolayca ulaşıp daha kolay bir tedavi uygulamaktadırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir