Reiki İnisiyasyon uygulamaları için bize ulaşabilirsiniz

Toplumumuzda “el verme” olarak da bilinen bir uyumlama sürecidir.Kelime anlamı başlatmadır. Bir kişinin Reiki uygulayıcısı (kanalı) olabilmesi için mutlaka bir Reiki master tarafından uyumlanması yani inisiye edilmesi gerekmektedir.

Reiki diğer elle şifa verme yöntemlerinden ayıran özellik bu uyumlama sürecidir. İnisiye edilmek bir şifa süreci deği, bizzat şifacıyı ortaya çıkaran ve onun bir enerji kanalı olması sürecidir. İnisiyasyon, elektrik tesisatı kurulmuş ama çalıştırılmamış bir evde şartelin açılarak tüm evin aydınlatılması gibidir.

Reiki inisiyasyonu güçlü bir ruhsal deneyimdir. İnisiyasyon enerjileri öğrenciye Reiki Master tarafından kanalize edilir. Reiki master öğrencisine bu uyulmamayla birlikte bir rehberlik sözü de vermektedir. Ve bu söz görünmeyen bir bağ oluşturur. Bu, süresi herkeste ayrı tezahür eden yol boyunca devam edecek olan,bir rehberlik sözüdür.En azından öğrenci istediği sürece böyle olmalıdır. Dolayısıyla master ciddi bir sorumluluk taşımak zorundadır. Aksine bir davranış üstad olma olgunluğuyla bağdaşmaz.

Her inisiyasyon ayrı bir yolcuya rehberlik demektir. Üstat her yeni gelen kişi ile yolun başlangıcından yeniden başlar ve istendiği sürece rehberliğini sürdürür.

Bir kez Reiki inisiyasyonu aldıktan sonra, yaşamınız boyunca Reiki size hatırlatmalar yapacaktır. Zamanla yok olmaz ve onu asla kaybetmezsiniz. Her seviye için bir inisiyasyon gerekliyken, ek olarak yapılan inisiyasyonların da çok yararı vardır. Yapılan deneylerde, belli bir seviyeye, yine o seviyeye ait ek inisiyasyonlar yapıldığı takdirde, o seviyenin değerlerinin daha da yükseldiği anlaşılmıştır. Bu yararlar, aktarılan Reiki enerjisinin daha rafine olması, kişisel sorunların giderilmesi, zihin açıklığı, ruhsal duyarlılıkta artış ve bilinç seviyesinin yükselmesi şeklindedir.

Reiki inisiyasyonu, fiziksel bedeni, zihin ve duyguları etkileyen bir temizleme işlemi başlatır. Bedende depolanmış olan toksinler, artık gereksiz olan duygu ve düşünce biçimleriyle birlikte atılırlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir