Yaşam ve Reiki

Bütün canlılar enerji yayarlar, bu enerji yüce yaratıcıdan bize doğumumuzla beraber aktarılmıştır, yaşam gücümüzdür. Değişik toplumlar bu enerjiyi degişik şekillerde adlandırırlar. Japonya’da bu enerjiye Kİ denilmektedir.

REİKİ ellerin vücudun herhangi bir yerine temasıyla gerçekleştirilen herkesin uygulayabileceği, güçlü, emin ve uygulaması kolay bir şifa sistemidir. Şifacı vücudun neresinde şifaya ihtiyaç olduğunu bilmese de, REİKİ enerjisi gideceği ve etkili olacağı yeri bilir. Çünkü REİKİ’nin kaynağı, Ulu Yaratıcı’nin kaynağıdır.

REİKİ 1,2 veya Master derecelerine sahip olmak için, kendisi bu konuda eğitim ve uyumlama almış, kökü REİKİ’nin kurucusu Usui ‘ye dayanan bir silsileye sahip öğretmenlerin, uyumlama yapması gereklidir. Uyumlama alan kişinin bundan sonra yapması gereken tek şey, ellerini koymak ve şifa dilemektir. Aslında uyumlama kişiye yeni bir şey vermez, zaten kendisinde olan yetenekleri açığa çıkarır. Kapalı bir televizyonu açmak gibi. O insanlara genetik bir mirastır.

REİKİ’ye saygılı olalım, onu yanlızca iyilik ve şifa icin kullanalım. Öğrenmek isteyen, olabildiğince fazla insana götürmeye gayret edelim çünkü REİKİ evrensel yaşam gücüdür, sağlıktır, şifadır, dostluktur, kardeşliktir, sevgidir. Kendimiz ve çocuklarımız için güzel bir dünya istiyorsak hepimizin birbirimize, evrenin de bizlerin pozitif enerjisine ihtiyacı var.

Ekli fotoğrafta Reiki almadan önce ve aldıktan sonra bir elin parmak uçlarının aurası Kirlian fotoğrafçılık tekniği ile çekilmiş. Tırtıklı olan sıra, Reiki sonrası dümdüz olmuş. Bu bize Reikinin gözle görünür etkisini gösteriyor..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir